شرکت صنعت بان

نشتی آب در ساختمان

نشتی آب در ساختمان

نشتی آب در ساختمان

نشتی آب در ساختمان های مسکونی دارای ابعادی بیشتر از انتظار عموم مردم از این مفهوم دارد . نشتی در اثر شکستگی لوله ها و یا تخریب سیستم آب بندی شیرالات مهم ترین دلیل نشتی در اذهان عموم می باشد که البته می تواند علاوه بر هدر رفت آّب باعث ایجاد تخریب مصالح ساختمانی نیز گردد.

اما معانی دیگری نیز برای نشتی وجود دارد که در ساختمانهایی که از پمپ آب استفاده می کنند می تواند اختلالات جدی در سیستم پمپاژ ایجاد نماید.

مواردی نظیر شناور کولر های آبی ، فلاش تانک های سرویس های بهداشتی و شیرهای اطمینان سیستم های پکیج آب گرم از جمله این موارد هستند.

اثرات کارکرد هر یک از تجهیزات فوق درست مانند نشتی باعث افت فشار در خط لوله ساختمان می شود. با توجه به اینکه سیستم های کنترل پمپ مانند ست کنترل یا پرشرسوئیچ بر اساس اندازه گیری فشار خط عمل می کنند ، بعد از رسیدن فشار به نقطه استارت دستور روشن شدن به پمپ داده می شود و بدون اینکه هیچ یک از ساکنین آب مصرف نمی کنند پمپ فعالیت می کند و این می تواند با توجه به تکرار زیاد در طول روز آسیب جدی به پمپ وارد کند.

برای جلوگیری از این مسئله می توان با میزان تنظیم حساسیت در سیستم های کنترل اتوماتیک ، پمپ را در شرایط مطلوب قرار دهیم . همچنین استفاده از مخازن تحت فشار نیز می تواند راه حل مناسبی برای این مشکل باشد.

اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button